0944 265 338

info@onlineparfum.sk

BLOG

4 dôvody prečo milujeme vône

  Vonné oleje, voňavky a parfumy boli súčasťou života ľudí už odpradávna. Dnes je absolútne bežné, že sú vône pridávané do kozmetických produktov, sviečok, dokonca i do samotného oblečenia. Existuje mnoho názorov, prečo sú parfumy a vône ako také stále viac a viac vyhľadávané. My sme pre Vás vybrali štyri dôvody, ktoré sa vzťahujú takmer na každého z nás...

 

1. Hormóny hýbu svetom

 

Hormóny hýbu svetom
   

 

   Slovo feromón pre nás už dávno nie je cudzím pojmom. Príroda to zariadila tak, že tieto hormóny, ktoré stimulujú sexuálny vzrušenie, sú vlastne reakciou na konkrétny čuchový vnem. V mnohých parfumoch dnes môžeme nájsť napodobeniny týchto ľudských hormónov a i reklamné kampane sú šikovne postavené na menej či viac skrytej narážke na sexuálny podtón propagovanej vône.

 

   Dalo by sa teda povedať, že jedným z dôvodov, prečo nosíme parfumy, je snaha o zaujatie opačného pohlavia a zvýšenie nášho prirodzeného sex-appealu. Využívame pritom prirodzene čuch, ako jeden z najsilnejších zmyslov. Nenadarmo sa hovorí, že správny parfum Vám zvýši sebavedomie a podčiarkne Vašu príťažlivosť.

 

2. Stať sa nezabudnuteľným

 

Stať sa nezabudnuteľným

 

   Existuje silné prepojenie medzi centrom pamäte a čuchovými vnemami. Zjednodušene povedané, pri určitej vôni sa nám väčšinou vybaví nejaký konkrétny pocit, osoba alebo zážitok. Napríklad vôňa čokolády Vám môže pripomínať detstvo, mamine koláče, alebo rodinné oslavy.

 

   Obchodné spoločnosti sa naučili s týmto prepojením šikovne pracovať a preto jednoduché pridanie vône čokolády napríklad do telového mlieka sa stalo skvelým marketingovým ťahom. Ľudia radi spomínajú, radi sa vracajú k pozitívnym emóciám. Vďaka konkrétnym vôňam sa môžeme ľahko a opakovane cítiť šťastní...

 

3. Uvoľnenie a relax

 

Uvoľnenie a relax 

 

   My všetci občas potrebujeme menší únik z reality. Či už sme vystresovaní manažéri, unavené matky alebo láskou sklamaní teenageri. Tento únik často podvedome hľadáme v príjemných masážach s vonnými olejmi, v penových kúpeľoch s vonnými sviečkami, alebo v horúcej sprche s naším obľúbeným sprchovým šampónom.

 

   Či už majú vône terapeutický účinok alebo nie, bezpochyby nás uvoľňujú, pomáhajú nám odbúravať stres, liečia našu unavenú myseľ i telo. Pokiaľ sa obklopíme vôňami, ktoré máme radi a nájdeme si i ten vhodný parfum, vytvoríme si vlastnú ochrannú bublinu, ktorá nás ľahko odnesie preč od náporu zrýchleného tempa života.

 

4. Ukáž svoje JA

 

Ukáž svoje JA

 

   Posledným, ale zároveň najvýznamnejším dôvodom obľúbenosti vôní a parfumov je možnosť prejavenia vlastnej individuality. Široká škála a neobmedzené kombinácie esencií nám umožňujú experimentovať, meniť a hlavne si nakoniec vybrať „to pravé orechové“.

 

   Zvoliť si parfum, ktorého tóny budú naplno odrážať Vaše JA. Podčiarknu Vašu osobnosť, povahové črty a Váš temperament. A pokiaľ dnes máte náladu na ľahký závan radostného pomarančového kvetu, už zajtra to môžete zmeniť na vášnivé a neodolateľné pižmo. Fantázii a možnostiam na zmenu sa medze predsa nekladú.

 

A pohrať sa s vôňou je taktiež spôsob, ako si spríjemniť a ozvláštniť Váš život...


Odhoďte svoje starosti aspoň na chvíľku a skúste to napríklad i s jednou z našich originálnych voňavých noviniek.


Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 


Tipy a triky pre svieže vône tohto leta
Tipy a triky pre svieže vône tohto leta

18.07.2018 17:18:04

Letná dovolenka za dverami a Vy ešte nemáte vybraný nový svieži parfum? Nezúfajte. Prinášame Vá...

Prečítajte si viac
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!

07.05.2018 10:28:16

Jar, si srdečne vítaná! Milé dámy, je najvyšší čas vytiahnuť zo šatníka kvetinové vzory, diev...

Prečítajte si viac
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!

13.04.2018 11:50:50

     Čím by bol svet bez ikonickej talianskej značky Dolce & Gabbana? Možno by to bolo smutné ...

Prečítajte si viac

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK