0944 265 338

info@onlineparfum.sk

BLOG

5 najobľúbenejších parfumov všetkých čias

5 najobľúbenejších parfumov všetkých čiasParfémy sú obľúbeným prostriedkami vyjadrenia ženskej osobnosti, vďaka ktorým žena dokáže podčiarknuť niektoré svoje charakterové črty.
Súčasťou našej spoločnosti sú už od staroveku. Dobre ich poznali starí Egypťania, Rimania aj Peržania. Avšak voňavky, ktoré používame dnes, začali vznikať až koncom 19. storočia. Dnešné parfémy v sebe kombinujú viacero rastlinných aj živočíšnych zložiek a sú súčasťou priemyslu s približnou hodnotou 31 miliárd dolárov.
Každý výrobca sa snaží získať priazeň zákazníkov a vybojovať si svoje miesto v stále sa rozrastajúcom odvetví. Populárnym trendom sa stali najmä parfémy, ktoré nesú mená známych osobností. Neustále pribúdajú nové značky a modely, no existuje niekoľko parfumov, ktoré si uhájili svoju pozíciu a stali sa legendou.

5. Nina Ricci  - L’AirDuTemps
Táto ženská vôňa bola predstavená už v roku 1948. Vo vrchných tónoch rozvoniava po karafiátoch a gardénii, v stredných po ružiach a jazmíne, v základných tónoch santalovým drevom a kosatcom.
Vznikla ako výsledok snahy RobertaRicci, ktorý sa pokúsil rozšíriť sortiment módneho domu svojej matky. Od tej doby sa stala základom pre celú radu ďalších kozmetických doplnkov ako toaletných vôd, deodorantov, telových mliek a sprchových gélov.
 
4. YvesSaintLaurent – Opium
Parfum Opium za takmer 40 rokov svojej histórie zožal úspech u spotrebiteľova zároveň vzbudil kontroverzné reakcie. Práve tie pravdepodobne viedli k jeho ešte väčšej popularizácii. Vôňa bola uvedená na trh v roku 1977 a hneď vyvolala vlnu negatívnych ohlasov kvôli svojmu menu, ktoré jej dal sám zakladateľ značky. Názov pobúril najmä čínske obyvateľstvo v Amerike. To vyčítalo Laurentovi, že ignoroval históriu a čínsko-americké vzťahy. Krátko nato sa parfém stal populárny vo Francúzsku aj v zámorí.
Znova rozvírila značka vody v Británii v roku 2000, kedy parfum propagovala v reklame nahá modelka SophieDahl. Stala sa ôsmou najviac kritizovanou reklamou za posledných 50 rokov.
 
Vrchné tóny parfému obsahujú vôňu mandarínky, koriandru a čierneho korenia. Stredné  tóny jazmín a ružu. Základ myrhu, cédrové a santalové drevo.
 
3. Guerlain – Shalimar
Shalimar je prvou orientálne ladenou vôňou 20. storočia. JaquesGuerlain ju uviedol roku 1925 a nechal sa pri jej vytváraní inšpirovať láskou medzi princeznou a indickým vládcom, z ktorej vznikol slávny TádžMahál.
Podľa Guerlaina nosiť Shalimar znamená naplno sa oddať svojim zmyslom. Vôňa v sebe skrýva bergamot, ambru, kosatec a vanilku. Táto alchymistická kombinácia ingrediencií  slová Guerlaina len potvrdzuje.
 
2. Jean Patou – Joy
Číslo dva v našom rebríčku patrí vôni, ktorá sa zrodila paradoxne počas najtuhšej hospodárskej krízy v 30. rokoch 20. storočia, kedy len máloktorý biznis prežil. Patou rozoslal fľaštičku „Radosti“ medzi svojich 250 najlepších klientov. Joy prežil krízu a nakoniec sa stal jedným z najúspešnejších parfumov všetkých čias a ikonou značky.
 
1.  Chanel – Chanel No.5

Chanel No.5 je absolútnym víťazom rebríčka a najúspešnejšou ženskou vôňou v histórii. Parfum predstavila legendárna CocoChanel v roku 1921 ako „ženský parfum so ženskou vôňou“. Ukrýva v sebe tóny santalového dreva, jazmínu, ambry, aldehydov a ylang-ylang. V dobe, kedy parfum vznikol, boli voňavky vyrábané s dominanciou jedinej kvetinovej vône. Chanel No.5 sa tak stal priekopníkom na trhu, ktorý nakoniec aj ovládol. Módna ikona Coco verila, že päťka je jej šťastné číslo a viditeľne mala pravdu.
 


Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 


Tipy a triky pre svieže vône tohto leta
Tipy a triky pre svieže vône tohto leta

18.07.2018 17:18:04

Letná dovolenka za dverami a Vy ešte nemáte vybraný nový svieži parfum? Nezúfajte. Prinášame Vá...

Prečítajte si viac
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!

07.05.2018 10:28:16

Jar, si srdečne vítaná! Milé dámy, je najvyšší čas vytiahnuť zo šatníka kvetinové vzory, diev...

Prečítajte si viac
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!

13.04.2018 11:50:50

     Čím by bol svet bez ikonickej talianskej značky Dolce & Gabbana? Možno by to bolo smutné ...

Prečítajte si viac

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK