0944 265 338

info@onlineparfum.sk

BLOG

DRUHY PARFUMOV

DRUHY PARFUMOVKeď nazrieme do sveta voňaviek, tak zistíme, že nie je voňavka ako voňavka. Tieto sa delia na viacero druhov, líšiacich sa od seba spôsobom prípravy a koncentráciou vonných látok. Zvyčajne od množstva aromatických esencií závisí výsledná cena kupovaného parfumu a aj jeho intenzita. Ak sa strácate medzi jednotlivými označeniami na konkrétnych výrobkoch, nasledujúci text vás rýchlym exkurzom oboznámi so zaužívanými označeniami.

Parfum je najviac koncentrovaným druhom spomedzi všetkých voňaviek a samozrejme aj najdrahším na trhu. Jeho vôňa je najintenzívnejšia a najdlhšie vydrží. Zvyčajne sa skladá z obrovského množstva prísad a podiel vonných olejov vo výslednom produkte je 20 až 50%.

Eau de parfum (Parfumová voda) je substancia vonných olejov zmiešaných s alkoholom. Vonné oleje obvykle predstavujú 10 až 15% objemu takejto voňavky. Oproti klasickému parfému cena klesá.

Eau de toilette (Toaletná voda alebo kolínska) je ľahšia forma voňavky, zväčša určitej špecifickej vône s menším počtom prísad. Vonné oleje sú zastúpené v kolínske bežne v koncentrácii 3 až 8% a sú rozpustené v alkohole. Kolínska voda je redším mixom vonných esencií s alkoholom, ktorého účelom je zanechať decentnejšiu vôňu.

Parfumový hydrát je voňavka bez obsahu alkoholu vo forme spreju. Olej rozpustený vo vode bez alkoholu zanecháva na pokožke jemnú voňavú vrstvu. Ideálny je do horúceho počasia, pretože menej vysúša pokožku.

Prirodzený (mechanický) sprej založený na báze pumpičky a nie aerosólu je určený na aplikovanie decentnej vône. V tomto prípade sa už skôr jedná o aplikačnú formu ako o druh.

Predovšetkým s prvými troma označeniami sa stretnete pri výbere parfumov. Pochopenie, čo jednotlivé označenia znamenajú, vám nie len ozrejmí cenu voňavky, ale nasmeruje vás aj na správne použitie. Kým najvyššie koncentráty parfumov sa aplikujú decentne a povedzme pri špeciálnych príležitostiach, na bežné nosenie postačí trebárs toaletná alebo parfumová voda. Tak ako parfémy vhodne dopĺňajú celkovú eleganciu človeka, dokážu jeho harmóniu aj rozhodiť. Príliš silná koncentrácia vône pôsobí skôr odradzujúco a veľmi ťažkým dojmom. Parfum musí svojho nositeľa alebo nositeľku obaliť neodolateľným závojom a nie udusiť kúzlo osobnosti.


Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 


Tipy a triky pre svieže vône tohto leta
Tipy a triky pre svieže vône tohto leta

18.07.2018 17:18:04

Letná dovolenka za dverami a Vy ešte nemáte vybraný nový svieži parfum? Nezúfajte. Prinášame Vá...

Prečítajte si viac
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!

07.05.2018 10:28:16

Jar, si srdečne vítaná! Milé dámy, je najvyšší čas vytiahnuť zo šatníka kvetinové vzory, diev...

Prečítajte si viac
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!

13.04.2018 11:50:50

     Čím by bol svet bez ikonickej talianskej značky Dolce & Gabbana? Možno by to bolo smutné ...

Prečítajte si viac

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK