0944 265 338

info@onlineparfum.sk

BLOG

Miss Dior,Miss Dior Chérie, Miss Dior Couture Edition

miss diorMiss Dior
Osobnosť módneho návrhára Christiana Diora nie je potrebné príliš predstavovať. Vo svete módy sa stal ikonou už v polovici 20. storočia. K móde neodmysliteľne patria aj parfumy a nie je teda prekvapivé, že sa Dior rozhodol vstúpiť aj na tento trh. Udialo sa tak v roku 1947, kedy svetu predstavil svoju úplne prvú vôňu Miss Dior.
Miss Dior mala byť doplnením Diorovho návrhárskeho štýlu New Look. Parfum vzbudil hneď po uvedení obrovský záujem, avšak reakcie naň neboli celkom pozitívne. Spočiatku sa objavovali početné odmietavé reakcie, spôsobené jeho netradičným zložením a atypickou vôňou. Originalita Miss Dior spočívala v absencii kvetov, korenia a ovocia, čo je pre parfumy dosť nezvyklá voľba. Parfém radíme do kategórie s prevahou ihličia, dreva, živice a machu. Parfum po aplikácii vyvolá silnú a zatuchnutú vôňu, ktorá sa po chvíli vytratí a prejde do drevitých tónov. Vôňa bola netradičná  na dobu svojho vzniku a dnes  je už takáto kombinácia celkom ojedinelá. Napriek tomu sa s menšími modifikáciami objavuje na trhu aj v súčasnosti. Dámy, ktoré sa rozhodnú pre tento parfém, majú istotne veľa odvahy a silné presvedčenie, že podtrháva ich imidž a osobnosť. Odvaha sa však niekedy vypláca a je preto len na individuálnej voľbe ženy, či okúsi trocha retro štýlu.
Miss Dior original

Niektoré vône ostávajú nadčasové, tvorcovia parfémov musia napriek tomu ísť s dobou. Aj preto uviedol Dior na trh v roku 2005 nový parfum, ktorý mal stelesňovať dynamiku 21. storočia – Miss Dior Chérie. Za základ poslúžil Miss Dior, ku ktorému pridali tóny jahôd, karamelizovaného popcornu a fialiek. Výsledok je moderný a prekvapivý, nie je to typický ľahký svieži parfém ani prisladká letná voňavka. Ideálny je pre elegantné a zároveň energické mladé dievčatá. Vôňa parfumu prechádza od sviežich tónov, cez sladké, až po náznak vône pôvodného parfumu Miss Dior.
miss dior cheriemiss dior cherie

Od roku 2007 sa môžeme stretnúť s jej ľahšou verziou Miss Dior Chérie Eau de Toilette, ktorá nemá rovnaké zloženie ako pôvodná verzia. Chýba v nej jahodová zložka, čím získava celkom iný ráz.
miss dior cherie edt
K radu voňaviek Miss Dior patrí od roku 2009 aj Miss Dior Chérie L'Eau, ktorá s Miss Dior Chérie nemá v podstate nič spoločné, okrem Chérie v názve produktu. Túto vôňu by sme mohli už oproti predchodkyniam zaradiť do mainstreamu, pretože absolútne odzrkadľuje súčasné trendy. Jej hlavu tvoria citrusové vône, srdce kvetiny a základ pižmo, ktoré má spoločné s ostatnými menovkyňami.
miss dior cherie leau
Aby toho nebolo v rade Miss Dior málo, pridáva svetoznámy výrobca ešte aj niekoľko limitovaných alebo špeciálnych edícií. Sem patrí aj Miss Dior Couture Edition.
Miss Dior Couture Edition
Ako ale odlíšiť parfumy, ktorých flakóny vyzerajú takmer rovnako?
Miss Dior, ako sme už spomínali, je celkom samostatná a výrazná kategória. Miss Dior Chérie bola určená prevažne pre mladšie ženy, s dominujúcimi ovocnými tónmi. V roku 2011 tento parfém Dior  pozmenil. V novej verzii už chýbali jahody. Rovnaký názov parfumu, ale celkom odlišná vôňa zmiatli spotrebiteľov, ktorí od novej vône očakávali približne to isté ako od pôvodnej. Aby Dior znížil zmätok na trhu, rozhodol sa novšiu verziu premenovať na Miss Dior 2011  (vypadlo z názvu Chérie). Parfému dominujú citrosové plody, jazmín, damašská ruža, pačuli, santalové drevo a iné.
Miss Dior Couture Edition 2011 má v hlave okrem pomaranča a mandarínky aj bergamot, v srdci jazmín a ružu,  v základe pačuli, vetiver a santalové drevo.

Miss Dior z roku 1947 sa následne premenoval na Miss Dior Original.
Parfémy Miss Dior sú vo vyššej cenovej kategórii, preto je výhodnejší ich nákup v internetových parfumériách. Takto dokáže zákazník ušetriť desiatky eur. Pri toľkých zmenách a radoch vôní Miss Dior odporúčame, aby si ako nový zákazník produkt najskôr odskúšal na pokožke a až potom si ho objednával. Nezabúdajte ani na to, že nie je Miss Dior ako Miss Dior.


Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 


Tipy a triky pre svieže vône tohto leta
Tipy a triky pre svieže vône tohto leta

18.07.2018 17:18:04

Letná dovolenka za dverami a Vy ešte nemáte vybraný nový svieži parfum? Nezúfajte. Prinášame Vá...

Prečítajte si viac
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!

07.05.2018 10:28:16

Jar, si srdečne vítaná! Milé dámy, je najvyšší čas vytiahnuť zo šatníka kvetinové vzory, diev...

Prečítajte si viac
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!

13.04.2018 11:50:50

     Čím by bol svet bez ikonickej talianskej značky Dolce & Gabbana? Možno by to bolo smutné ...

Prečítajte si viac

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK