0944 265 338

info@onlineparfum.sk

BLOG

Najpredávanejšie parfémy

Najpredávanejšie parfémyJe to už dlho, čo sa z vonných látok a parfumov stal výnosný artikel, ale o číslach, ktoré dosahujú novodobé parfumy, sa niekdajším obchodníkom mohlo maximálne snívať, a aj to by musel mať bujnú fantáziu.
No. 5 od Coco Chanel (1921), pôvodne len sto kusov ako darček pre verné zákazníčky, trhol všetky rekordy. Stará-nestará, špecifická vôňa sa predáva ako rožky a každý rok si nájde na svete 10 miliónov zákazníkov.

Opium od Yves Saint Laurent
uzrelo svetlo vyhúkaného sveta v roku 1977. Boložte to rečí o kontroverzii sa petície za zmenu názvu. Úspech bol nevyhnutný.

Joy Jean Patou, roku 1929. Koncentrovaná fľaštička s 10 600 kvetmi jazmínu a ružovými lupeňmi patrila medzi najdrahšie vône svojej doby. A predáva sa neohrozene dodnes, v ohromujúcich množstách.

Eternity od Calvin Klein (1988) - bol oslavou jeho manželstva a aj keď sa paradoxne neskôr návrhár rozviedol, voňavka veselo prežíva z roka na rok.

Gucci Rush (1990). Všade bolo cítiť Gucci Rush. Ak ste náhodou vošli do miestnosti, kde nemal nikto Gucci Rush, tak z nej určite pred chvíľou odišiel. Vtipná pink umelohmotná kazetka s výraznou vôňou bola revolučná.

Issey Miyake L´eau d´Issey (1992), historicky prvá vôňa japonského módneho návrhára, spôsobila ľahký ošiaľ a všetky ďalšie už zostali v jej tieni.

Estée Lauder Beautiful (1984). Dvadsaťsedem rokov od uvedenia na trh si ju každý rok kúpia milióny žien!

Apropo, celebritné vône. To je taký relatívne nový fenomén čias, keď sa (najmä) mladí natoľko dokážu identiikovať s idolom, že si kúpia voňavku zapečatenú obľúbeným menom bez toho, aby vône pričuchli. Môžete voňať ako Naomi Campbell, Beyoncé, Kylie Minogue, Kate Moss, ktokoľvek. Ale všetko to začala v roku 1991 zaslúžilá diva Elizabeth Taylor, nech jej je zem ľahká. Jej prvá vôňa White Diamonds vyniesla minulý rok firme Elizabeth Arden vyše 60 miliónov dolárov. Dvadsať rokov po premiére na trhu! Čo sa týka celebritných vôní, medzi najpredávanejšie stále patria Britney Spears Curious, J.Lo Glow, parfumy od Sarah Jessicy Parker, Paris Hilton a Gabriela Sabatíni.
Zdroj: EVA, Text Timea KeresztényiováZatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 


Tipy a triky pre svieže vône tohto leta
Tipy a triky pre svieže vône tohto leta

18.07.2018 17:18:04

Letná dovolenka za dverami a Vy ešte nemáte vybraný nový svieži parfum? Nezúfajte. Prinášame Vá...

Prečítajte si viac
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!
Nabite sa explóziou jarných vôní!!!

07.05.2018 10:28:16

Jar, si srdečne vítaná! Milé dámy, je najvyšší čas vytiahnuť zo šatníka kvetinové vzory, diev...

Prečítajte si viac
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!
Dolce & Gabbana – značka, ktorú musíte vyskúšať!

13.04.2018 11:50:50

     Čím by bol svet bez ikonickej talianskej značky Dolce & Gabbana? Možno by to bolo smutné ...

Prečítajte si viac

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK